PINGLS ANEB HOT CAFÉ REVUE

Pingls aneb Hot Café Revue je taneční groteska, která diváky přenese do atmosféry 20. let minulého století. V druhé části navazuje koncert a stylová tančírna s programem, za doprovodu Originálního pražského synkopického orchestru.

Pingls jsou mým nejmladším počinem, tanečním autorským projektem. Jsem autorkou prvotní myšlenky, ale bez Lucie Pernetové, Jana Pospíšila, Martina Packa, Petry Zídkové a dalších Lindo hopáků a Opsáků by nebylo nic. Říkají mi "máma" projektu (společně s Lucií, jsme holt rodina se dvěma mámama :)) a takhle jsem ve Vodičkový počala:

Chodím už nějakej ten pátek s muzikantem, co miluje starý jazz, chybí mi Veselé Skoky a tanec, pohyb, tréninky - to je dobrý vědět. V MDP zkouším různé role, ale nonverbální divadlo to není. A tak si vykračuju Vodičkovou ulicí a těsně před Světozorem a obchodem Foto Škoda se musím zastavit. Vidím to zcela jasně: tančíme, pro diváky, hraje živá hudba, jsme retro oděni, protože to je dneska "in", diváci se smějí a popíjejí drinky, asi jsme vtipní, ale nemluvíme... je plno... a je to strašně fajn pocit, být na tom jevišti a je to vůbec jeviště? Jak to, že maj diváci pití? Uvědomím si, že stojím na úzkém chodníku Vodičkovky a koukám do prázdna. Rychle vytahuju telefon z kapsy a vytáčím číslo Lucie Pernetová. Luci, povídám, asi je to bláznivý nápad, nemám to vůbec promyšlený, ale volám tobě a ptám se, jdeš do toho? Odpověď si domyslíte... Pak už nás s Luckou čekalo několik příjemných schůzek v kavárně Lucerna a spoustu, ale spoustu dobrovolné (neplacené) práce. K našemu obrovskému štěstí se k nám do týmu přidal Martin Pacek a 28. 4. 2019 se uskutečnila premiéra Pinglsáků!

A tak jsem se v roce 2018 stala poprvé v životě mámou. A to hned dvojitou.

Představení vzniklo pod uměleckým vedením doc. Mgr. Martina Packa. Situování příběhu do "dobové taneční kavárny, kde hraje živá hudba a hosty obsluhuje podivný personál", vedlo Packa k výstižnému označení "Pingls". Představení čerpá z daného období jeho typickou rozvernost, čas a chuť experimentovat, grotesku a její blízkost k neverbálnímu divadlu, němý film a příchod zvuku, pohybový a hudební vtip. Nosnými tématy pro jednotlivé skeče jsou témata vlastní dnešní době i minulosti např. muž a žena, milostné trojúhelníky, individualita, hledání blízkosti, trapasy, ale také potřeba k někomu patřit, samota a nenaplněné touhy, sny versus realita, očekávání, zklamání. A to vše je zasazeno do prostředí skutečné či simulované kavárny, místa klidu, kde to ale vře pod pokličkou.

Podtitul "Hot Café Revue" odkazuje na programy klubů newyorského Harlemu před bezmála sto lety. A právě na autentickou interpretaci raného jazzu, blues a taneční hudby této éry se Originální Pražský Synkopický Orchestr (OPSO) specializuje od roku 1974, kdy ho založil Pavel Klikar. Kapelníkem a vedoucím OPSA je nyní Jan Pospíšil.

Členy OPSO jsou: Jan Pospíšil, Michael Chomiszak, Vojtěch Pospíšil, Matěj Šmíd, Jiří Gilík, Jan Brabec, Pavel Jurečka, Antonín Dlapa, Tomáš Mika

Členy nově vzniklého pohybového divadla Lindo, hop! jsou:

Henrieta Hornáčková, Lucie Pernetová, Magdaléna Borová, Veronika Čermák Macková, Veronika Svojtková, Daniela Šišková, Iva Vejražková, Zuzana Vejvodová, Vojtěch Bartoš, Zbyněk Fric, Jan Hofman, Václav Jílek, Radim Madeja, Libor Matouš, Jan Meduna, Michael Vykus

Zde najdete aktuální termíny představení Pingls a možnost rezervace vstupenek.

Termíny koncertů OPSO najdete zde

Nabídkový list Pingls najdete zde.

                                                                                                 Nafotila: Veronika Čermák Macková