TANEČNÍ SOIRÉE

Vedení MDP nám hercům nabídlo možnost uspořádat v Divadle Rokoko takový sólo večer, Soirée jednoho herce. Myslím, že to byl moc hezký nápad. Ten, kdo Soirée pořádal, si pozval hosty a připravil pro diváky program a zábavu podle své chuti a výběru.

Jako bývalá tanečnice jsem připravila Taneční Soirée. Pozvala jsem spoustu kolegů a kamarádů z divadla, z Veselých Skoků, ale také vítěze Star Dance Danu Batulkovou a Honzu Ondera. Zatančili jsme různé choreografie z inscenací (Drž mě pevně, Baby box, Havran), dokonce jsem čtyři mé kolegy naučila choreografii, kterou jsem vymyslela pro Národní divadlo.

Moc ráda vzpomínám na tento večer, protože jsem se po 13 letech vrátila na špičky a odtančila Umírající labuť. Pro vás,co jste na špičkách nikdy nestáli, tak je to možná něco jako uběhnout maraton bez předchozího tréninku. Baletky musí denně hodně trénovat a dřít a já si špičky nazula opravdu po letech a odtančila jsem to. Je pravdou, že jsem choreografii převážně trénovala v obyčejných piškotech a labuť byla takovou sázkou do loterie. Buďto vyjde varianta A, že se hecnu a před diváky vydržím bolest zuby nehty a nebo varianta B, že budu mít prsty na nohách do krve sedřený. Vyšla varianta A, za což jsem ráda. Těší mě, že jsem si mohla na špičkách znovu zatančit a nejspíš se s nimi i rozloučit.

A druhým splněným snem onoho večera byl duet s mým tehdejším kolegou Robertem Hájkem, se kterým jsme nazkoušeli a zakončili Soirée tancem z filmu Hříšný tanec jako Patrick Swayze a Jennifer Grey.  

                                                                                                               Nafotil: Tomáš Mach a MDP