PÍSKLE

Pískle bylo rodinné centrum, které vytvořilo pro děti a jejich rodiče 5 zábavně - vzdělávacích, interaktivních programů: Džungle, Mexické dušičky, Včelka a její svět, Čertovinky, Námořníci. 

Co si pod pojmem interaktivní program představit?Je to soubor za sebou jdoucích zábavných aktivit jako jsou písničky, tanec, malování, kreslení, sportovní aktivity, různé hry, hry v přírodě, učení novým poznatkům a dovednostem, které dohromady společně spojuje jedno téma, např. Včelka, Mexiko atd. Zážitkové programy rodinného centra Pískle jsou určeny pro rodiny s dětmi. Jejich cílem je, aby rodiče a děti zažili skvělé chvíle SPOLEČNĚ. Aktivity programu plní rodiče i děti, všichni se baví a učí od sebe navzájem. Pískle využívá metod zážitkového učení hrou. Prací v rodinných týmech se snažíme pomoci prohlubovat rodinné vztahy a podporovat lásku, empatii a spolupráci mezi dítětem a jeho rodiči. 

Pískle jsem založila s učitelkou, filozofkou, cestovatelkou Martinou Seidlerovou. Pískle není nyní aktivně činné, protože se Martinka přestěhovala do Jeseníku. Tam založila spolek Sudetikus, který se snaží o restart regionu, pořádáním nejen kulturních akcí na Jesenicku. Za svou práci, nápady a snahu o "zrestartování" kultury na Jesenicku byla oceněna cenou Srdcař roku 2019.Pískle sice spí, ale je možné jej kdykoliv probudit. Toto společné tematicky laděné setkání dětí a rodičů Vám můžeme uspořádat na zakázku, například ve vaší firmě, v kulturním domě, ve vašem rodinném centru, mateřské škole, ZŠ, na kulturní akci, městské akci nebo rodinné oslavě. 

Napište mi. :) 

Džungle

Slyšíte řvát tygra? Slyšíte ten povyk opic? Co sedí v koruně toho stromu? Co se to pohlo támhle v houští? Džungle voláááá!

Vydejte se s námi do tajuplné Afriky a zažijte pozoruhodné dobrodružství se zvířaty! Až si společně s maminkou nebo tatínkem sbalíte batoh a naučíte se potřebné věty v angličtině, vydáme se na cestu, na které budeme zpívat písně divočiny, prolézat stezkami po stopách zvířat, poznávat jejich hlasy a pohyby, malovat si je a tancovat domorodé tance.

Přijďte, těšíme se na tu divočinu!

Nafotili rodiče.

Mexické dušičky aneb Kostlivci se radují!

Na dobrodružné cestě po Mexiku budeme zpívat, tančit, malovat s Fridou Kahlo, seznámíme se s kulturou a tradicemi Mexika a naučíme se španělsky. Ochutnáme mexické jídlo a navíc poznáme nové kamarády - veselé kostlivečky! Hodnou smrtku Cathrinu i mexického Boha Quetzala. Tak neváhejte a přijďte nasát trošku barevné mexické atmosféry.

Nafotil Zdeněk Velen & Honza Kvarda

Včelka a její svět

Za devatero horami a devatero řekami, na rozkvetlé louce plné voňavých květin, stál krásný dřevěný úl. Bydlela tu velká včelí rodina a s nimi také včelka Tonka. O tom, jak se narodila, o její rodině a kamarádech, o životě v úle i na louce se dozvíte v dalším Písklecím dni.

Čeká Vás také spousta zajímavostí o životě včel a včelím společenství. Zjistíme, jak je důležitá rodina, spolupráce a pomoc, příroda, i jak přírodu a včelky chránit. Okusíme pravý med od včelaře, seznámíme se s dalšími včelími produkty a zatančíme si se včelkou Tonkou tanec s balónky.

Nafotili rodiče

Čertovinky

Je potřeba se čertů bát? Proč vlastně čerti existují? A existují vůbec? Proč se peklu říká peklo a jak vzniklo? Co všechno je napsáno v knize hříchů a proč? Tohle všechno se dozvíte na Čertovinkách a taky se můžete těšit na čertí pohádku, tanec a písničky. Prolezeme čertí skrýše, vyrobíme si veselé čertíky z těsta.

A možná přijde i Lucifer se svým kouzlem!

Nafotil Zdeněk Velen

Námořníci

Pískle pro Vás připravilo dobrodružnou plavbu po oceánu! Hledáme všechny malé i velké námořníky, kteří se přidají k nám! Na výpravě za ztraceným pirátským pokladem budeme překonávat různá nebezpečí, naučíme se vázat námořnické uzly, napínat plachty, zažijeme námořní bitvu s piráty, ale také spoustu legrace při vodních hrátkách a námořnické hostině!

Nafotil Zdeněk Velen