ŽIVOTOPIS

Narodila jsem se na Slovensku v Trnavě, ale nejsem "pravá" Slovenka. Jsem napůl Češka po mamince a napůl Slovenka po tatínkovi. V Trnavě jsem vyrůstala a žila do 18 let, vystudovala gymnázium a Soukromou taneční konzervatoř, která spolupracovala s trnavským Divadlem Jana Palárika, kde jsem tančila ve spoustě představení a baletech (Spící krasavice, Louskáček, Popelka, Malá mořská víla.) Na prkna, která znamenají svět, jsem si tedy zvykla velice brzy a přiznávám, že si bez nich svůj život už neumím představit. Po maturitě mě přijali na pražskou DAMU (J. Adamová, L. Mrkvička a K. Kříž.)

Ze školních rolí zmíním například Irinu v Čechovových Třech sestrách, Estelle v Sartrově hře S vyloučením veřejnosti, Rosauru v Calderónově básnickém dramatu Život je sen, Helenu v inscenaci Shakespearova Snu noci svatojanské na scéně Přírodního divadla Loket.

Ještě na DAMU jsem měla velké štěstí, že mě Martin Pacek a Jana Hanušová pozvali mezi Veselé Skoky - originální pohybové divadlo, se kterým jsem prožila úžasných 12 let a procestovala Evropu s báječnou partou talentovaných a vtipných lidí. Veselé Skoky tančili a hráli v pražském divadle Kašpar v Celetné ulici a také hodně jezdili na zájezdy po celé ČR. Nazkoušeli jsme 5 představení: Na hlavu!, Ve stanici nelze, Baby Box, Havran a Chabrus line.

Po státnicích na DAMU jsem v roce 2006 dostala od režiséra a tehdejšího uměleckého šéfa, pana Jakuba Korčáka, nabídku do angažmá v Národním divadle v Brně a strávila tam 4 roky. Z mých rolí vzpomínám například na: Viviane ve Feydeauově Takové ženské na krku, Katrin v Brechtově Matce Kuráži, Luizu v Thomasových Osmi ženách. Groszmannovo a Šotkovského Náměstíčko podle Goldoniho mi přineslo roli Lucietty, Drábkova inscenace Furiantů 2008 postavu Kristýny Fialové, v Karafiátových Broučích jsem hrála Berušku. Poslední inscenací v ND v Brně byla Gombárova inscenace Stanice: Tančírna.

V roce 2010 jsem se odvážila odejít na volnou nohu a hrála v různých pražských divadlech. V divadle Pod Palmovkou jsem nazkoušela s vynikajícími a příjemnými kolegy postavu Dulcy v Allenově Sexu noci svatojánské. Toto představení v režii Petra Svojtky se hrálo šest let a patří mezi mé nejmilejší. V pražském Divadle Rubín jsem se sešla se spolužačkami z DAMU v inscenaci Máma říkala, že bych neměla od Charlotte Keatley. Také moje velká srdcovka. V Malém vinohradském divadle, dnešní D21, jsem hrála v inscenaci Davida Drábka Zvířata na toustech a zaskočila i v divadle Minor ve hře Hračky.

Od roku 2012 jsem členkou Městských divadel pražských (Helena ve Snu noci svatojánské, Dawn v Kanclu, Sandra Maxová v Top Dogs, Ella v I love Mamma a Olga v Evženu Oněginovi.)

Z filmových a televizních rolí jsem dostala větší příležitosti v pohádce režiséra Kryštofa Hanzlíka Hospoda u bílé kočky, kde jsem vytvořila jednu z hlavních rolí, služebnou Mícu, a v seriálu Cesty domů v režii Jiřího Adamce jsem hrála taktéž jednu z hlavních postav, záchranářku Lucii. Z dalších filmů a seriálů vzpomenu například na Ordinaci v růžové zahradě, Expozituru, VIP Vraždy, Dokonalý svět, Rapl 2, Jak básníci čekají na zázrak, Žralok v hlavě a další.

Věnuji se také choreografické činnosti či pohybové spolupráci: Noc oživlých mrtvol, Figarova svatba, Český les a další (Klicperovo divadlo Hradec Králové), Podivuhodné cesty Julese Verna (Nová scéna Národního divadla v Praze), Válka s mloky (Státní opera Praha), Tance z pohádkového rance - pořad pro děti (ČT Déčko).

V roce 2009 jsem dokončila své druhé vysokoškolské studium na Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové, kterou jsem začala studovat paralelně s DAMU ve třetím ročníku. Pedagogické vzdělání teď využívám nejen jako lektorka tanečních kurzů či jiných seminářů (více viz. nabídka seminářů), ale především jako autorka, herečka, pedagožka a lektorka projektů a dílniček pro děti jako je Pískle, Divadelní Abeceda, Tance z pohádkového rance, To jsme my! a další.